15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!” – M. Kemal Atatürk

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim. 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü kutlu olsun.

Türkiye Siyasal Hayatı darbelerle defalarca sınanmıştır. Gerek emir komuta zinciri içerisinde gerekse yalnızca bir grup asker tarafından demokratik sivil yönetimlere müdahale eden ve olumsuz etkileri yıllarca süren bu çalkantılı ve zor dönemler geride bırakılmıştır. Millet olarak bu acı deneyimler hafızalarımızda öyle derin bir yer edinmiştir ki darbeleri sıralayın deseler hemen hemen herkes bir çırpıda 60, 80 ve 28 Şubat darbelerini sayacaktır.

Darbelerden çok çeken ve bir daha böyle bir deneyimi yaşamak istemeyen milletimiz büyük bir sağduyusu ve kararlılıkla 15 Temmuz 2016’daki girişimi önleyerek bayrağına, iradesine, demokrasisine ve hepsinden önemlisi geleceğine sahip çıkmıştır. Gelişmekte olan ülkelere bakıldığında, Türkiye’nin 14 senedir AK Parti hükümetiyle süren yolculuğunda siyasi, sosyal ve ekonomik gelişimi destekleyici bir ilerleme kaydettiği ve önemli kazanımlar sağladığı görülmektedir. Bu gelişme ve ilerlemeyi topluma ulaşan kapsayıcı bir eylemden hareketle başardığı ise su götürmez bir gerçektir.

Özcan SEZER

15 Temmuz 2016 FETÖ / PDY’nin darbe girişimi de siyasetçilerin kararlı, emin duruşu ve milletin ortak kararlılığı ve mücadelesi sonucu, halkın devletiyle ve hükümetiyle birlikte dik durmasıyla önlenmiştir. Bu tür anti-demokratik girişimlere ve terör örgütü yapılanmalarına karşı daha güçlü ve kararlı olan Yüce Milletimiz,  vatanperverliğini dünyaya örnek olacak şekilde sergilemiştir.  Yüce Milletimiz bu azim ve kararlılığı ile milli birliğine, beraberliğine ve değerlerine özenle, dikkatle ve içten sahip çıkmıştır.

Özcan SEZER | İş İnsanı

Sultan Restaurant, MADO, Hayat Group

Türes Çin Başkanı

Posted in Çinde mado varmı, özcan sezer çin ve dubai, özcan sezer hakkında her şey, özcan sezer harika iş insanı, özcan sezer kimdirTags: