MADO

Kahramanmaraş dondurmasının dünyaca bilinmesini sağlayan Mado, büyük üretim kapasitesi ve dondurma tüketiminde yurtiçinde söz sahibi olmasının yanı sıra yurtdışında da sektörünün önde gelen değerlerinden bir haline geldi. Mado, 150 yıllık serüveninde gelenekselden günümüze dünya standartlarında bir gelişme gösterdi ve günlük 120 ton üretim kapasitesine ulaştı.

Sultan Restaurant ile yakaladığımız başarıyı farklı tatlarla devam ettirmek ve tecrübemizi paylaşmak için MADO ile anlaşarak Çin temsilciliğini aldık. Farklı bir şey ortaya koymalıydık. Çin’de olmayan bir lezzeti getirmeliydik ve yine asla vazgeçmeyeceğimiz bir değer olan “kendi kültürümüzü ortaya koymalıydık”. Bu yüzdendir ki fizibilite çalışmalarımızı tamamlayıp MADO ile anlaşma sağladık.

MADO tercihimizle rakibimizin olmadığı bir piyasaya giriş yaptık. 2 yıl gibi kısa bir sürede 6’ncı yerimizi açtık. Kısa vadede 20 mekan daha açacağız. Çin’de 1000 mekan, her Çinliye hergün 1 top dondurma hedefimiz var. Bu hedefimizi de tutturacağımızdan eminiz.

MADO’nun da bizimle yürümesinin elbetteki nedenleri vardı. Bunlar:

• Bölgesini ve tüketim alışkanlıklarını iyi bilen, trendleri takip edip yönetebilen bir markayız.

• Gıda perakendeciliği yapmış, bulunduğu bölgede yabancı bir markanın temsilini bilen bir markayız.

• İnsan kaynakları olan ve yönetebilen bir markayız.

• Yerel pazarı iyi bilen, networkleri olan bir markayız.

• Pazarlama ve tedarik zinciri konularında operasyonun gereğini yerine getirebilecek kapasitede, uluslararası marka temsil ve pazarda tutundurma tecrübesi olan, kurum kültürü ve kimyası sağlam bir markayız.