HAYAT GROUP

Hayat Group; Sultan Restaurant ve Hayat Marketler adı altında kurulan bir şirkettir. Gelişen iş akışı sayesinde MADO, Pınar ve 15 farklı markayı da aynı çatı altında toplayarak bir grup haline geldik. Food and Beverage kurgusu ile sadece gıda konusunda oluşumlar yaptık. Yakın hedefimizde bu markalarla holdingleşme çalışmalarımız var.  Çin’de Hayat Group olarak bilinen ve taktir edilen bir firmayız. Genel akışın tersine Çin’den Türkiye’ye değil, Türkiye’den Çin’e bir akış sağlıyoruz. Bu da yarattığımız katma değerin önemini ortaya koymaktadır.

Türkiye’deki yiyecek ve içecek gıda sektörünü ve değerli ürünlerini bu coğrafyada tanıtmak ve tanınır hale getirmek en önemli hedefimiz. Mado ve Pınar ile anlaşma sağlayarak Türkiye’nin en büyük süt ve süt ürünleri markalarını, en büyük kafe zincirleri markalarını Çin’e taşımış olduk. Bunu yaparken de onları rekabetsiz bir pazara taşıdık. Böylelikle hem bayrağımızı daha rahat tanıtabilecek, hem Çin halkını yeni lezzetlerle tanıştıracak hem de ülkemizin bilinirliğine katkı sağlayacaktık.

Profesyonel ve uluslararası arenada yer alabilmiş iki güçlü yapıyla iş birliği içinde olmamız bizim de bu tecrübelerden yararlanmamızı sağlamaktadır. Kurumsal yapımızı geliştirmek ve güçlendirmek için bu ortaklıklarda azimle ve özveriyle çalışmaya devam ediyoruz.

Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun dediği gibi;  “Çin’den mal almak uzak değilse satmak ta uzak değildir”. Bu kavramla yola çıkarak ve coğrafi uzaklığı bir kenara bırakarak, Türkiye’deki ürünleri Çin’li tüketicilerin ayağına getirmek konusunda başarı ile ilerliyoruz.