TÜRES

Türk Mutfağını dünya gastronomisinde lider hale getirmek ve Türk Mutfağının dünyadaki temsilcisi olmak vizyonu ile hareket eden TÜRES’in (Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği) Çin Şubesini Başkan olarak temsil etmekteyim.

TÜRES (Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği), 1.000’i aşkın marka, 12 bine yaklaşan satış noktası, 200 bini aşkın çalışan ve 25 milyar TL’lik ticaret hacmi ile yeme içme sektöründe faaliyet gösteren en etkili STK’dır.

TÜRES’in misyonu; Türk Mutfağını dünya gastronomisinde lider hale getirmek, vizyonu ise; Türk Mutfağının dünyadaki temsilcisi olmaktır.

TÜRES, yeme – içme pazarında dünya markalarının oluşturulması, dünya gastronomi pazarından daha çok pay alınması ve ülkemize gelir kazandırılması konusunda birçok çalışma yürütmektedir.

Gerek işletmelerimin başarıya ulaşması, bu başarıları aldığı ödüllerle belgelemesi, dünya markası haline gelmiş MADO ve PINAR gibi markalarla iş birliği yapabiliyor olmamız, TÜRES vizyon ve misyon ilkelerini taşıyor olmamız, bu değerli ve önemli yapı içerisinde bulunmamı sağladı.

TÜRES’deki hedefim Türk mutfağını dünyanın en büyük ve kalabalık ülkesinde yani Çin’de tanıtmak. Bunu da sadece Çin halkına değil Çin’e gelen ve Çin’de bir çok ticaret yapan ortadoğulu bir çok insana da tanıtmaktır.

Türk mutfağını ve kültürünü tanıtma konusundaki öncelikli hedeflerimin gerçekleşmesi için TÜRES çatısı altında yapabileceğimiz çok şey var. TÜRES çatısı altındaki ünlü kuruluşlarla Türk mutfağımızı dünya sıralamasında hak ettiği yerini aldırmak en büyük hedeflerimizden bir tanesidir.

 

Özcan SEZER